İkinci Sınıf Öğretmeni Maaşı, Kariyer ve Görev Tanımı

İkinci sınıf öğretmenleri, ilkokullardaki çocuklara temel kavram ve becerileri öğretir. Genellikle ilköğretimde lisans derecesine sahiptirler ve hem etkileşimli ders planları oluşturma hem de sabır üzerine bilgi sahibi olmaları gerekir. Devlet ilköğretim okullarında çalışmak için, kendi eyaletlerinde de lisanslı olmaları gerekir.

Genel Bilgiler

Çocuk sevgisi ve öğretme tutkusu olan bireyler, ikinci sınıf eğitiminde bir kariyer bulabilirler. Öğretmen eğitimi veya ilgili bir alanda lisans derecesinin yanı sıra bir devlet öğretmenliği lisansıyla, ikinci sınıf öğretmenleri ilköğretim okullarında etkileşimli ders planları aracılığıyla çocuklara temel kavram ve becerileri öğreten iş bulabilirler.

Eğitim Şartları İlköğretimde lisans
Diğer gereklilikler Devlet lisansı veya sertifikası
Öngörülen İş Büyümesi (2018-2028)* %3 (özel eğitim hariç tüm ilköğretim öğretmenleri için)
Yıllık Ortalama Maaş (2018)* Yıllık 58.230 TL (özel eğitim hariç tüm ilköğretim öğretmenleri için)

Kaynak: *İşgücü İstatistikleri Bürosu

İş Tanımı

Erken çocukluk dönemi ile çalışan, ikinci sınıf öğretmenleri, öğrencilerin gelişiminde, güven kazanma ve okuma, basit coğrafya ve matematik gibi temel kavramları anlamalarına yardımcı olacak, öğrenme deneyimlerinin standardını belirleyen, öğrencilerin gelişiminde hayati bir rol oynamaktadır. İkinci sınıf öğretimi, öğrencileri meşgul etmek ve zorlamak için oyunlar, görsel yardımlar, müzik ve diğer araçlarla etkileşimli öğrenmeyi içerir. Öğretmenlerin çoğunluğu, öğrencilere tüm dersler arasında değişen öğrenme seviyelerinde eğitim vermesine rağmen, bazı ilkokullar, belirli bir konuya ya da tam bir genel eğitim sağlamak için birlikte çalışabilecek daha küçük bir konu grubuna adanmış öğretmenler kullanmaktadır.

Gereksinimler

Eğitim

Çalışma İstatistikleri Bürosu’na göre, çeşitli lisans programlarından mezun olan öğrenciler bir lisans eğitimine başvurabilirler. Bir ilkokul öğretmeni eğitim programını tamamlamazsa, aday öğretmenler çok çeşitli konu alanlarına odaklanmayı düşünmek isteyebilirler. Erken çocukluk eğitiminde derecesi olmayan öğretmen adayları, tamamlayıcı eğitimi tamamlamaları gerekebilir.

En Popüler:  Elektronik Haberleşme Teknikeri Nedir? Maaşları, Eğitimi ve Kariyeri

Lisans

Tüm 50 Columbia Bölgesi, öğretime başlamak için eyalet ruhsatı gerektirmektedir. Bir öğretim lisansı kazanmak, genellikle bir lisans derecesi programı, bir öğretmen eğitimi programı ve denetimli öğretim deneyiminin tamamlanmasını gerektirir. Ulusal sertifikasyon ile ilgilenen. Ancak zorunlu olmayan ancak iş fırsatlarını artırabilecek öğretmenler, Genel/Erken Çocukluk eğitimi sertifikası için başvuruda bulunmak üzere Ulusal Mesleki Eğitim Standartları Kurulu’na bir portföy sunmayı düşünmelidir.

Beceriler

İkinci sınıf öğretimi, sabır, yaratıcılık ve organizasyon ve çoklu görev için bir püf noktası gerektirir. İkinci sınıf öğretmenlerinin çocuklarla nasıl motive edileceğini ve iletişim kuracağının yanı sıra davranışsal sorunların nasıl etkili bir şekilde ele alınabileceğini anlamaları önerilir. Öğretmenler ayrıca mevcut öğretim eğilimleri ve yaklaşımları konusunda iyi bilgilendirilmeli ve öğretim yöntemlerini belirli bir birey veya sınıfın ihtiyaçlarına göre uyarlayabilmelidir.

Kariyer Durumu

BLS’ye göre, ilköğretim okulu öğretmenlerinin, özel eğitim işleri hariç, 2018-2028 yılları arasında %3 oranında büyümesi beklenmektedir. BLS ayrıca ilkokul öğretmenleri için ortalama yıllık maaşın Mayıs 2018’de 58.230 TL olduğunu bildirdi.

İkinci sınıf öğretmenleri genellikle lisans öğretmenliği eğitim programlarını tamamlar. Ancak diğer lisans programları da potansiyel eğitimcilerin bu kariyere girmesine yardımcı olabilir. Devlet okullarında devlet okullarında öğretmenlik yapmak için zorunludur ve isteğe bağlı sertifikalandırma da mevcuttur. İlkokul öğretmenleri için mevcut iş pazarının 2018 ve 2028 arasında büyümesi beklenmektedir ve iş seçenekleri banliyö okullarından ziyade kırsal veya kentsel okullarda daha bol olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu