Gece Okulu Yetişkin Eğitimi Öğretmen Gereksinimleri

Gece Okulu Yetişkin Eğitimi Öğretmenlerinin Görev Tanımı

Gece okulu yetişkin eğitimi öğretmenleri genellikle yarı zamanlı, öğretmenlik dersleri veya uzmanlık alanlarında lider atölye çalışmaları yaparlar. Her ne kadar yetişkin eğitimi veya zenginleştirme sınıfları, genellikle krediye dayalı olarak sunulanlardan daha kısa olsa da (bazen sadece bir gün boyunca), öğrencilere yemek pişirme, devam ettirme veya kişisel finans yönetimi ile ilgili olanlar gibi faydalı yaşam becerileri sağlayabilirler..

EğitimGüçlü mesleki bilgiler, uzmanlık alanlarında özel kriterler geçerli olabilir
İş YetenekleriAlanında uzman, uygulamalı deneyim, öğretilen konu hakkında tutkulu
Yıllık Ortalama Maaş (2015)*36.680 TL
İş Büyümesi (2014-2014)**%14

* Kaynak: Çalışma İstatistikleri Bürosu

Eğitim Şartları & Nasıl Olunur?

Bir derece veya öğretim sertifikası yerine, güçlü mesleki bilgiler, çoğu eğitmeni yetişkin eğitimi öğretmeni olarak nitelendirebilir. Bununla birlikte bir eğitmenin uzmanlığının değerlendirilmesi konusunda potansiyel işverenlerin farklı kriterleri olabilir. Örneğin, bir sanat öğretmeninden bir sergi listesi, portföy, profesyonel özgeçmiş ve resmi eğitim kanıtı sunması gerekebilir.

İstenen Yetenekler

Gece okulu öğretmenleri kendi alanlarında uzman olmalı ve önemli miktarda pratik deneyime sahip olmalıdır. Yetişkin eğitimi derslerine kayıtlı öğrencilerin birçoğu kişisel zenginleştirme kursuna girdiğinden, ideal gece okulu öğretmeni, öğrettiği konu hakkında hevesli, ilgi çekici ve tutkulu olacaktır.

Kariyer ve Maaş Genel Görünümü

Çalışma İstatistikleri Bürosu’na göre, kendi kendini zenginleştiren eğitimciler geleneksel veya geleneksel olmayan okul ortamlarında kullanılabilir. Genelde saat başına ücret öderler, Mayıs 2015’te çalışanlar ortalama yıllık 36.680 TL kazanırlar. 2014-2024 yılları arasında kendi kendine zenginleştirme eğitimi öğretmenleri, Onlinea göre ülke genelinde istihdamda %14 veya ortalama bir artış bekleyebilirler.

En Popüler:  Klinik Laboratuvar Teknisyeni Maaşları, Ne Yapar? İş Tanımı

Benzer Meslekler

Alandaki diğer kariyerler şunlardır:

Kariyer ve Teknik Eğitim Öğretmenleri

Kariyer ve teknik eğitim öğretmenleri genellikle diğer okulların yanı sıra, otomobil teknolojisi, yemek pişirme, sağlık veya bilgi teknolojisi alanlarında mesleki kurslar ve programlar öğrettikleri ortaokullarda, liselerde veya 2 yıllık yüksekokullarda istihdam edilir. Bir lise diploması veya bir önlisans, önemli iş tecrübeleriyle birlikte, bazı pozisyonlar için yeterli olabilirken, genellikle bir eğitmen olarak iş bulmak için uzmanlık alanında lisans derecesi gerekir. BLS, ülke genelindeki kariyer ve teknik eğitim öğretmenleri için istihdam olanaklarının 2014’ten 2024’e kadar %4 veya ortalamadan daha yavaş artması gerektiğini öngörmüştür. 2015’te çalışanlara yıllık ortalama 52.800 Türk lirası maaş verilmiştir.

Lise Öğretmenleri

Genel olarak, lise öğretmenleri 9. ve 12. sınıftaki öğrenciler için akademik dersler planlar ve uygular, ayrıca devlet sınavlarına veya standart sınavlara hazırlanmalarına yardımcı olur. Devlet okullarında çalışan lise öğretmenleri, kendi alanlarında lisans derecesine ve devlet lisansına sahip olmalıdır. BLS tarafından bildirildiği gibi, lise öğretmenleri 2014’ten 2024’e kadar ülke genelinde istihdamda ortalama %6’lık bir artış bekleyebilirler. Mayıs 2015’te lise öğretmenlerine yıllık ortalama 57.200 TL maaş verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu