Sizin İçin Doğru İş Arama Kaynakları Bulma

Kariyer Yerleştirme Hizmetleri

Mezun olmadan ve işgücüne katılmadan önce, yararlı ve kullanışlı bazı iş arama kaynaklarını bir araya getirmek istersiniz. Bakılacak ilk yerlerden biri kolejinizin kariyer yerleştirme veya kariyer destek merkezleridir. Bu merkezler, iş piyasasına atlamaya hazır olan öğrencilere çeşitli destek hizmetleri sunmaktadır. Şirketlerle veya işverenlerle bağlantı kurmanıza yardımcı olabilecek danışmanlara ek olarak, girmek istediğiniz kariyer alanında kariyer planlama araçlarını ve istatistiksel verileri bulabilirsiniz. Kampüs kariyer yerleştirme merkezinizde bulabileceğiniz diğer hizmetler şunlardır:

  • Özgeçmiş-yazma yardımı
  • İncelemeleri devam ettir
  • İş fuarları
  • Görüşme ipuçları
  • Kariyer seminerleri

Online İş Arama Motorları

İş arama motorları, iş arama için yararlı araçlar olabilir. Bu arama motorları genellikle, aradığınız iş türlerinin listesini almak için kariyer ilgi alanınıza en çok uyan iş türü, kariyer alanı, şirket adı veya yere girmenizi sağlar. Bu web sitelerinin çoğu, şirketlerin sadece iş ilanlarını yayınlamalarına izin vermekle kalmaz aynı zamanda iş arayanların özgeçmişlerini yayınlamalarına da izin verir.

Kampüste yardım alın:

Üniversite kariyer hizmetleri büronuz, online iş arama siteleriyle ilgili sorularınız için size yardımcı olabilir. Ayrıca birçok okul, bilinmeyen ya da belirli bir kariyer alanı için bilinmeyen iş kurullarına bağlantılar sunar. Kampüsünüzde mevcut olan danışmanlar, online iş aramanız için güvenli ipuçları ve online bir iş tahtası için doğru özgeçmiş oluşturmak için işaretçiler sunabilir.

Şirket Siteleri

Belirli bir şirkette çalışmak veya ilgilendiğiniz şirketlerin bir listesine sahip olmak istiyorsanız, ne tür açılışların mevcut olduğunu bulmak için doğrudan web sitelerine gidebilirsiniz. Becerilerinize ve eğitiminize uygun bir iş bulursanız, işi derinlemesine tartışmak veya daha fazla bilgi edinmek için İnsan Kaynakları departmanına başvurabilirsiniz. Şu anda bir şirkette çalışan birini tanıyorsanız, iş seçeneklerini tartışmak veya başvurunuzun fark edilmesini ve muhtemelen bir röportajı nasıl alacağını öğrenmek için o kişiyle de iletişim kurabilirsiniz.

Kampüste yardım alın:

İlgilendiğiniz işverenler hakkında bilgi sahibi olup olmadıklarını öğrenmek için kariyer hizmetleri ofisinize danışın. Bazı okullarda, belirli işverenlerin incelemeleri veya çeşitli şirketler hakkında ayrıntılı bilgiler gibi online iş arama araçları bulunur. Üniversite kariyer ofisleri, öğrencilerin işe alınmalarına yardımcı olmak için sık sık yerel veya tanınmış işverenlerle birlikte çalışır. Bu nedenle bir şirket çalışanıyla görüşebilir veya takip ettiğiniz şirketleri içeren bir iş fuarına katılabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu