Delaware Eğitim ve Eyalet Bilgileri

Hakkında bilgi

ABD Nüfus Sayım Bürosu, Delaware nüfusunun 2015 yılında yaklaşık 945.000 olduğunu tahmin etti ve bu da 2010 ABD Nüfus Sayımından yüzde beşten fazla bir artış. Devlet doğu sahilinde, New York ve Washington DC’nin yaklaşık yarısında bulunur ve sahil kasabaları, tarım arazileri ve hareketli şehirlerin bir karışımını içerir.

Delaware iklimi yıl boyunca ılımandır. Eyaletteki popüler plaj kasabaları arasında Fenwick Adası ile birlikte Bethany Plajı, Dewey Plajı, Lewes ve Rehoboth Plajı bulunur. Delaware, Dover’daki Johnson Victrola Müzesi de dahil olmak üzere birçok eşsiz müzeye ev sahipliği yapmaktadır. Sporseverler Wilmington Blue Rocks’a sahip küçük bir lig beyzbol oyununu yakalayabilir veya NBA’nin Philadelphia 76’ın bir üyesi olan Newark’ta Delaware 87’i izleyebilirler.

Delaware’de Eğitim

Newark’taki Delaware Üniversitesi, ulusal üniversiteler arasında 75. sırada (ABD Haberleri ve Dünya Raporu) Ayrıca Güz 2014 itibariyle 22.600’den fazla öğrencisi ile eyaletin en büyük lise sonrası okulu olarak yer almaktadır. Delaware’deki diğer devlet okulları Dover’daki Delaware State Üniversitesi ve Wilmington, Georgetown ve Dover’daki Delaware Technical Community College kampüslerini içermektedir.

Eyaletteki kar amacı gütmeyen özel okullar arasında Dover’daki Wesley Koleji, Wilmington’daki Goldley Beacom Koleji ve New Castle’daki Wilmington Üniversitesi bulunmaktadır.

Delaware Ekonomisi

Delaware’deki başlıca endüstriler sağlık hizmetleri; kimya, ilaç ve teknoloji şirketleri; Eğitim; ve bankacılık. Eyaletin başlıca mahsulleri ve ürünleri arasında mısır, buğday, patates ve soya fasulyesi bulunur.

2015 itibariyle, devletin en iyi işverenleri arasında Newark’taki Christiana Bakım Sağlık Sistemi ve Christiana Hastanesi; Dover Hava Kuvvetleri Üssünde bulunan ABD 436 Askeri Hava Kanadı; Wilmington Yetişkin Tıp Ofisi Christiana; ve Millsboro’daki Delaware Dağcı Çiftlikleri.

Sending
User Review
0 (0 votes)
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu