Crystal Reports Geliştirici Maaşı, Kariyer ve Görev Tanımı

Crystal Reports Geliştirici İçin Görev Tanımı

Crystal Reports Geliştiricileri, bir şirketin performansına ilişkin öngörü sağlayan raporları tasarlamak ve oluşturmak için SAP yazılım şirketi tarafından geliştirilen yazılımı kullanır. Üst düzey yöneticiler, Crystal Reports Geliştiricileri tarafından sağlanan etkileşimli bilgileri iş planlarında değişiklik yapmak ve kurumsal büyümeyi desteklemek için kullanırlar. Daha büyük işletmeler tam zamanlı Crystal Reports Geliştiricileri kullanabilirken, diğer rapor geliştiricileri yazılım mühendisliği danışmanı olarak pozisyon alabilir veya küçük işletmeler için hizmet verebilir.

EğitimCrystal yazılım paketi ile eğitim ve deneyim; lisans derecesi gerekli olabilir
İş YetenekleriDetaylara dikkat, analitik ve problem çözme yeteneği, güçlü iletişim ve kişilerarası ilişki becerileri
Yıllık Ortalama Maaş (2019)*64.989 TL
İş Büyümesi (2016-2026)**%24 (tüm yazılım geliştiriciler)

* Kaynak: Çalışma İstatistikleri Bürosu

Eğitim Şartları & Nasıl Olunur?

Crystal Reports Geliştiricileri için en önemli eğitim gereksinimi, Crystal yazılım paketi ile ilgili eğitim ve deneyimdir. Birçok Crystal Reports Geliştiricisinin Bilgisayar Bilimleri veya Bilgisayar Mühendisliği Lisans Derecesi vardır. İşverenlerin çoğu, SQL gibi başka veritabanı uygulamaları oluşturma konusunda deneyime sahip adaylar da arar. Sürekli eğitim, yeni bilgisayar dilleri ve teknolojisi ile güncel kalmak için gereklidir.

Gerekli Yetenekler ve Şartlar

Detaylara dikkat, özellikle de veritabanı programları geliştirmek ve yazmak söz konusu olduğunda, Crystal Reports için bir zorunluluktur. Analitik ve problem çözme yetenekleri verilmiştir; Yeni yazılım geliştirirken yaratıcılık duygusu yardımcı olabilir. İletişim becerileri, başkalarının rapor sonuçlarını anlamalarına ve istenen ayarlamaları yapmalarına yardımcı olmak için önemlidir. Crystal Reports Geliştiriciler ayrıca müşteri odaklı olmalı ve kişiler arası ilişkiler hakkında bir anlayışa sahip olmalıdır.

Kariyer ve Maaş Genel Görünümü

Çalışma İstatistikleri Bürosu tarafından sağlanan bilgilere dayanarak, Crystal Report Geliştiricileri dahil tüm yazılım geliştiricilerin istihdamının, 2016-2020 yılları arasında ülke genelinde %24 oranında veya diğer tüm mesleklere göre ortalamadan çok daha hızlı artması bekleniyor.. Aynı 10 yıllık dönemde, uygulama ve sistem yazılımı geliştiricileri, işlerinde sırasıyla %31 ve %11 büyüme göreceklerdir. Nisan 2019a göre çoğu Crystal Reports Geliştiricileri, 64.989 Türk lirası değerinde ortalama maaş kazandı.

Benzer Meslekler

Bilgisayar Ağı Destek Uzmanları

Bilgisayar ağ desteği uzmanları ağ ve bilgisayar sistemleri yöneticilerinin gözetimi altında çalışmaktadır ve sorumlulukları genellikle İnternet, LANS (yerel alan ağları) ve WANS (geniş alan ağları) değerlendirmelerini ve test edilmesini içerir. Genellikle bir şirketin bilgi teknolojisi bölümünde bulunabilir ve işe alım gereksinimleri bilgisayarla ilgili bir çalışma alanında bir lisans veya lisans derecesini içerir. 2016 ve 2026 arasında, bilgisayar ağı destek uzmanlarını içeren tüm bilgisayar destek uzmanlığı meslekleri, BLS tarafından bildirildiği gibi ülke çapında iş açılışlarında ortalamadan %11 veya daha hızlı bir artış görecek. Mayıs 2018’de, bilgisayar ağı destek uzmanlarının ortalama yıllık maaşı 62.770 liraydı

Web geliştiricileri

Web geliştiricileri, ticari ve kurumsal web sitelerini tasarlar, kodlar ve hata ayıklamanın yanı sıra performans, hız ve trafikle ilgili faktörleri denetler. Bilgisayar programlama dilleri ve grafik tasarım bilgisi, Web tasarımı veya başka bir teknik çalışma alanında bir önlisans veya lisans programında elde edilebilecek anahtardır. BLS’ye göre, e-ticaretteki büyüme ve mobil cihazların kullanımındaki artış, istihdamın olumlu etkisine sahip olacak ve Web geliştiricileri için 2026’ya oranla ortalama %15’ten daha hızlı bir artış göstermesi bekleniyor. Mayıs 2018’de, Web geliştiricileri yılda ortalama 69.430 Türk lirası, yıllık %124.480den fazla gelir elde etmiş ve

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu