Sertifikalı Bitki Uzmanı Maaşı, Kariyer ve Görev Tanımı

Sertifikalı bir bitki uzmanı, bitkilerin iyileştirici özelliklerini kullanmada uzmanlaşmıştır. Aktarcılar tıbbi amaçlar için kullanılmak üzere çiğ otlar yetiştirir ve üretir ve daha natüropatik bir tedavi planı arayan hastalar için danışman olarak görev yapar. Yılda yaklaşık 39.000 TL kazanmayı bekleyebilirler.

Genel Bilgiler

Sertifikalı bitkisel uzmanlar Amerika Birleşik Devletleri’nde yasal olarak ilaç kullanmasalar da, danışman, araştırmacı, eğitimci veya bitkisel ürün üreticisi olarak çalışabilirler. Bu kariyer alanı sağlığı geliştirmek için alternatif veya doğal tedaviler kullanmak isteyenlere hitap ediyor olabilir. Aktarıcılar okullar veya meslek kuruluşları aracılığıyla sertifikalandırılabilir. Eğitim Şartları örgün eğitim ve stajyerlik içerir.

Eğitim Şartları Sertifikasyon kuruluşuna göre değişir; bazı adaylar Naturopati derecesi Doktoru’nu kazanıyor
Sertifika BilgisiDeğişir, örneğin, Doğu Batı Sertifikalı Herbalist tanımı, bitki ve fen derslerini tamamlayan, 400 klinik saat, üç sunum yapan ve 12 kısa sınavdan geçen öğrencilere verilir.
Ortalama Yıllık Maaş (Ağustos 2019)*Bir bitki uzmanı için 39.000 TL

Kaynak: *PayScale

Bitki Uzmanı Maaş Bilgisi

Bitki Uzmanları, Ağustos 2019 itibariyle yıllık ortalama 39.000 TL maaş kazandılar. Salary Her yıl için 46.000 TL ile 69.000 TL arasında değişen ortalama bir maaşla, herbalistler için daha geniş bir maaş aralığı sağlar

Sertifikalı Herbalist İş Sorumlulukları

Sertifikalı bitki uzmanları genellikle üç tür bitkisel ilaçtan birine odaklanır; Bu alanlar Avrupa ya da Kuzey Amerikaya özgü Batı bitkilerini, Asyaya özgü geleneksel Çin bitkilerini veya Hindistana özgü Ayurveda bitkilerini içerir. Bitki Uzmanları, bitki yetiştirme sürecinin büyümesinden ham ot üretimine kadar her aşamasına katılabilirler. Bir bitkinin herhangi bir bölümünü içerebilen otlar, vahşi ortamda ekilebilir veya toplanabilir. Ham otları elde ettikten sonra, bitki uzmanları bir veya daha fazla otu hap, kapsül, toz veya tentür gibi çeşitli ürünlere işleyebilir.

En Popüler:  Demiryolu Şefi: İş Bilgisi ve Kariyer Gereksinimleri

Ulusal ya da devlet lisansı eksikliği nedeniyle, bitki hastalıkları hastalıkları teşhis edemez ya da tedavi edemezler. Bu alandaki profesyoneller, kendi otlar konusundaki bilgileri söz konusu olduğunda öğretme veya danışmanlık rolü ile sınırlıdır. Kolejlerde veya tıp okullarında bitkisel kurslar öğretebilir ve insanlara sağlığı korumak için bitkilerin nasıl kullanılacağı konusunda danışmanlık yapabilirler. Bitki Uzmanları sertifikalı olmak için bazı eğitim ve öğretimleri tamamlamalıdır. Ancak rollerini genişletmek isteyenler, eğitimlerini Naturopathy’nin bir Doktora programında devam ettirebilir ve lisanslı bir sağlık bakımı uygulayıcısı olabilir.

Bitki Uzmanı Gereksinimleri

Bitki Uzmanları için tıbbı uygulama için resmi bir lisans bulunmamakla birlikte, bazı okullar veya meslek kuruluşları tarafından sertifikalandırılabilirler. East West Planet Gezegen Okulu, ot ve fen dersleri, 400 klinik saat, üç sunum ve 12 sınav dahil olmak üzere bir takım şartları başarıyla tamamlayan öğrencilere East West Certified Herbalist atamasını verir.

Ulusal Akupunktur ve Oryantal Tıp Sertifika Komisyonu, üç sınavdan geçerek ve bazı örgün eğitim ve stajyerlik şartlarını yerine getirerek elde edilebilecek bir Çin bitki sağlığı sertifikası sunmaktadır. Amerikan Tamamlayıcı Tıp Üniversitesi, Ayurveda bitkilerinin yanı sıra Batı ve Çin bitkilerinin kurslarını içeren bir günlük eğitimi sertifika programı sunmaktadır.

Sertifikalı bitkisel uzmanlar, bitkisel ilaç alanında danışmanlar, danışmanlar, araştırmacılar ve eğitimcilerdir. Kalkınan herbalistler odak alanlarına bağlı olarak değişen eğitim kurslarından geçmek zorundadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu