Başarı Dolu e-Ticaret Dersleri

  • Oyuncular: Andrea Britt, Tania Batista Hofer ve Matthew Britt
  • Şirket: Secret Getaway

Üç yıl önce, bir geliştirici, bir otelci ve bir pazarlamacı, Secret Getaway’i başlatmak için çeşitli geçmişlerini, deneyimlerini ve becerilerini birleştirerek güçlere katıldı.

Andrea Britt, Tania Batista Hofer ve Matthew Britt araştırmalarını yaptı. Yalnızca seyahat alanında çalışan mükemmel uluslararası markaların örneklerine baktılar ve bir takım anahtar sorular sordular:

  • Ne yapıyorlardı?
  • Neleri kötü yapıyorlardı?
  • Aradaki boşluklar neredeydi?
  • Bunun Güney Afrika pazarı ile nasıl bir ilişkisi vardı?

Daha sonra, bir start-up’ın tüm kurucu ortaklarının yapması gerekeni yaptılar. Kendilerini değerlendirdiler: Bir marka, bir ekip ve insanlar olarak, benzersiz şekilde ne yapacakları?

Birlikte ve araştırmalarına ve farklı farklılıklarına dayanarak, Andrea, Tania ve Matthew, Güney Afrikalılar için yerel fiyat promosyonlarını mevcut satış kanallarını tamamlayıcı bir şekilde yürütmek için premium fiyatlı ve markalı oteller için güvenli bir online alan olan işlerini başlattılar.

Marka ve platform, güçlülükten güçlüydü, ancak kurucular zor kazanılmış bazı dersler de öğrendiler. Girişimci yolculuk, beklediğinizden daha uzun, daha sert ve daha zor.

Kömür suratlarından 5 kurucu dersi:

1. Kör noktalarınızı örtün

Yolculuğumuzda, büyümemize önemli katkı sağlayan faktör olan üç tür uzmanlık ve içgörüyü birleştirebildiğimiz için şanslıydık.

  • Bir geliştirici yaptıkları işte en iyisi olabilir, ancak bir satış ve pazarlama ekibi olmadan piyasaya giremez ve müşterileri bulamazlar.
  • Bir misafirperverlik denemesi otel ticaretinde derin bir empati ve anlayışa sahip olabilir, ancak yeni bir niş oluşturmak için dijital bir kavrayıştan yoksun.
  • Bir pazarlama stratejisti , eldeki ticaretin tüm tutkusuna ve püf noktalarına sahip olabilir, ancak benzersiz bir ürün olmadan eşit derecede yararsızdır.

Bununla birlikte, belirli bir endüstri acı noktasını çözmek için bu üç disiplini bir araya getirin, sonra sihir gerçekleşebilir.

2. Ortaklarınızla kırılmaz bir bağ kurun

Tüm cevaplara sahip olmamak zor ve beklenmedik şekillerde baskıya yol açabilir. Kimsenin kurucular arasındaki ilişki ve dinamikten bahsetmediğini gördük. Bazı noktalarda (umarım çok fazla değildir), en yakın görsel muhtemelen bir Cape Epic bisiklet takımıdır: Sizi bir tepeye iten bir dayanıklılık yarış ortağıdır, çünkü yalnız geçmeye çok yorgunsunuz.

Bu mola ve destek, ertesi gün onlar için aynı şeyi yapabileceğiniz anlamına gelir. Bazen, bu çok agresif ya da kısa olduğunuzda üzgün olduğunuzu söylemek anlamına gelir, ancak bazen sadece vuruş çalıp devam ediyor.

Bir işi yönlendirmek tutkulu olan insanları alır ve bu kişilikleri ve tutkuları birleştiren, ama aynı zamanda bir işletmeyle çarpışan sonuçlar doğurur. Günün sonunda, en önemli şey, hepinizin aynı hedefleri paylaşan aynı takımda olduğunuzu hatırlamaktır. Birlikte mücadele ettikten sonra mücadeleden geçerken kurduğunuz bağ gerçekten eşsizdir.

3. Planların gerçeğe dayanamayacağını anlama

Bir iş kurma konusunda en zor kısımlardan biri, planlar, strateji ve gerçeklik arasında var olan belirsizliktir.

Yürütme, herhangi bir kitap veya podcast’in hazırlayabileceğinden daha karışık ve zordur. Ortaya çıkan her fırsatı değerlendirmek cazip gelebilir, ancak başarılı olmak istiyorsanız, bunun yerine odaklanmanız gerekir.

Zaman çok sınırlı bir kaynaktır. Günde sadece çok saatler var ve asıl işi yapacak sadece çok insan var, bu nedenle ‘hızlı kazanma’ ile ‘dikkat dağıtma’ nın hayati önemi arasında ayrım yapmak çok önemlidir. Hızlı kazançlar harika – dikkat dağıtıcı değil.

Ortaya çıkan fırsatları sınıflandırmak için basit bir test bulduk: hızlı kazançlar ve büyük molalar iş amacınıza ve stratejinize göre ayarlandı. Planlama ve işletme kapsamınızdaki gibi yürütmek için nispeten sürtünmesiz olmalıdırlar. İzlemenin neden anlamlı olduğunu açıklamak kolay olmalı.

Planladığınız iş ve işletme aşamalarındaki ilerlemenizden büyük bir sapma varsa, daha sert bir görünüm ve analiz gereklidir. Bazen bu “dikkat dağıtıcı şeyler” harika iş pivotlarını açığa çıkarabilir, ancak bir balet olmadıkça ilerlemenizin, dairelerde değil ileri doğru olan ivmeyi izlemesi gerekir.

Ortaya çıkan tüm fırsatlar arasındaki farkı tanımak çok zaman ve enerji tasarrufu sağlayacaktır. Hem iş ekseni hem de dikkat dağıtımı zaman alır; bu, bir işe başlarken sahip olduğunuz en değerli kaynaktır.

4. Kendi acınla öde

Bir işletmeyi önyüklemek, kurucu ve işletme sahibi olarak yapabileceğiniz en önemli şeylerden biridir. Kendi tasarruflarınızı yatırırken ilgili bir ağrı eşiği var veya kredi hesabınız harcanıyor.

Bu, her randın etrafında bir bakım kültürü oluşturulmasına ve işletme içinde çalışması için ne kadar zorlanması gerektiğine yardımcı olur. Ancak, çok dikkatli olmamaya dikkat edin.

Birçok girişimci, fon verenleri bulmaları ve mümkün olduğunca çabuk ölçeklendirmeleri gerektiğine inanıyor. Çoğu zaman, bu sadece kontrol dışına hızla dönebilen ve küçük kemirgeni üzücü küçük kafesinin çelik tarafına gönderebilen bir hamster çarkına atlamakla ilgilidir.

İlk elden bunun muhteşem işletmelerin çökmesine neden olabileceğini gördük çünkü çok hızlı büyüdüler. Fon verenler yatırım geri dönüşlerine ihtiyaç duyuyor, kuruculara baskı yapıyor ve sonuç çok hızlı bir şekilde çok fazla büyüme gösteriyor ve bu sürdürülebilir değil.

Diğer tarafta, “kurucuya bağlı” olan işletmeler genellikle durgunlaşabilir ve hiç büyümez. İşletmeyi bağımsızlığa ve tam kapasiteye iten dış fon sağlayıcılar yoktur ve işletme sahibi de ölçeklendirilmemiştir.

Önyükleme dengedir. İlk günlerde gerçekten bir işletmeye sahip olmanın ne demek olduğunu öğrenmenize ve hissetmenize olanak tanır ve sonra ne zaman ve kime yardım edebileceğini belirledikçe büyür.

5. Asla odadaki en zeki insan olma

Çok cömert insanların ne kadar cömert davrandıklarının, lansman yaptıklarında zaman ve uzmanlıklarıyla olması dikkat çekici idi. Bu sadece bir soru sorma. İçgörülerini ve deneyimlerini paylaşabilecek bir rehberlik tahtası oluşturmak için hem yerel hem de uluslararası tüm bağlantılarımıza ulaştık.

Küçük veya yeni olmak, güçsüz olmak demek değildir. Aslında, sonunda büyüme ve pazar büyüklüğü ile değiştirilen muazzam bir çeviklik ve özgürlük sunar. İronik olarak, bu çeviklik ve özgürlük, diğer (daha tecrübeli) kurucuların en çok özlediklerini söyledikleri niteliklerdir.

Secret Getaway, Güney Afrikanın ilk ve en hızlı büyüyen lüks seyahat sitesi olan flash satış sitesidir ve e-ticaret seyahat sitelerinin en iyilerini en iyi otel kişisel Conciergeiyle harmanlamaktadır ve zarif bir seçim ve olağanüstü hizmet sunmaktadır. Secret Getaway ayrıca, fiyatların uluslararası rezervasyon ve mevcut ticaret ilişkileriyle rekabet etmemesini sağlamak için fiyatları Gizli Teklifler olarak listeleyerek konaklama ticaretinin ihtiyaçlarına da hizmet eder.

Sending
User Review
0 (0 votes)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu