Balık Kuluçkahane Müdürü: Görev Tanımı ve Kariyer Bilgisi

Balıkçılık Müdürünün Kariyer Tanımı

Su ürünleri yöneticileri balıkları nakit bitki olarak ya da tatlı su veya tuzlu suya salmak için tuzağa düşürür, yumurtlar ve yetiştirir. Sorumlulukları balık yaşam döngülerini ve büyüme oranlarını izlemek ve hastalıkları kontrol etmektir. Balık avı yöneticileri için en büyük zorluk, çevreye duyarlı ve ekonomik olarak karlı olan yenilikçi üreme ve balık avlama yöntemlerini entegre etmektir. Balıkçılık müdürleri ayrıca çalışanları denetler ve eyalet ve federal yasaların gerektirdiği bütçe raporlarını hazırlar.

Eğitim Balıkçılık bilimi veya balıkçılık yönetimi alanında lisans derecesi, ayrıca balıkçılık veya kuluçkahanede deneyim
İş Yetenekleri Yönetsel yetenek, örgütsel ve karar verme becerileri ve balıkçılık sektörünün ayrıntılı bilgileri
Ortalama Maaş (2017) * 46,570 TL(çiftçilik, balıkçılık ve ormancılık çalışanlarının birinci basamak süpervizörleri)
İş Büyümesi (2016-2026) * %2 (çiftçilik, balıkçılık ve ormancılık çalışanlarının birinci basamak süpervizörleri)

Kaynak: * İşgücü İstatistikleri Bürosu

Eğitim Şartları

Balık yetiştiriciliği konusundaki deneyim çok önemlidir, ancak balıkçılık yönetimi veya balıkçılık bilimi alanında lisans derecesi de endüstri genişledikçe yararlı olacaktır. Balıkçılık yöneticileri öncelikli olarak yöneticiler olduğu için, balık avlama tesislerinin süreçleri ve operasyonları hakkında idari beceriler ve bilimsel ve pratik bilgiler başarı için gereklidir. Bu nedenle, gelecekteki balıkçılık yöneticileri balık kuluçkahane işçileri olarak başlamalı veya balık çiftlikleri konusunda stajyer olarak pratik deneyim kazanmalıdır.

İstenen Yetenekler

Balıkçılık yöneticileri güçlü analitik, araştırma, işletme yönetimi ve idari becerilere sahip olmalıdır. Ayrıca, işletme kararlarının birçoğu biyologlar ve diğer uzmanlarla işbirliğine dayandığından, balıkçılık yöneticilerinin mükemmel sözlü iletişim becerilerine ihtiyacı vardır.

Kariyer ve Ekonomik Görünüm

Çalışma İstatistikleri Bürosu’na göre, birinci sınıf tarım, balıkçılık ve ormancılık işçileri süpervizörleri tarafından kazanılan ortalama yıllık maaş, Mayıs 2017 itibariyle 46,570 liraydı. yöneticilerin 2016’dan 2026’ya kadar olması bekleniyordu.

Benzer Meslekler

Bu alandaki benzer kariyer seçenekleri şunlardır:

Su Taşımacılığı İşçisi

Bu işçiler, hem yerli hem de yabancı limanların arasındaki gemilerde insanları ve kargoları taşıyor. Eğitim Şartları iş türüne bağlı olarak değişir, ancak mühendis ve memurlar gibi çoğu denetim pozisyonu lisans derecesi gerektirir. Çoğu iş, bir Ulaştırma İşçisi Kimlik Bilgileri (TWIC) ve bir Ticari Deniz Kimlik Bilgileri (MMC) gerektirir. BLS, su taşımacılığı çalışanlarına yönelik 2016-2026 yılları arasında ortalama %8’lik bir istihdam artışı öngördü ve 2017’de yıllık ortalama 55.590 liralık bir ücret bildirdi.

Balıkçılık ve Avcılık İşçileri

2016-2026 arasında BLS, yiyecek, yem ya da diğer kullanımlar için balık ve yaban hayatı yakalamayı içeren bu işler için %11’lik bir artış bekliyor. Resmi bir eğitime gerek yoktur ve bu işçiler için 2017’de BLS tarafından ortalama yıllık 28,530 liralık bir maaş belirtilmiştir.

Sending
User Review
5 (3 votes)
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu