Atletik İzci: Görev ve Kariyer Bilgisi

Atletik İzci İş Tanımı

Atletik izciler, spor takımlarında yetenek değerlendiricisi olarak çalışıyor. Sporcuların yeteneklerini, potansiyellerini ve tarzlarını belirlemek için lise, kolej ve profesyonel seviyelerde performans sergilemektedirler. Atletik izcilerin ortak görevleri arasında, haber kaynaklarının izlenmesi, oyunlara katılmak ve gelecek vaat eden oyuncuları bulmak için antrenörlerle konuşmanın yanı sıra, oyun görüntülerini izlemek ve sporcuların potansiyellerini belirlemek için istatistikler çalışmak yer alıyor. Ayrıca teşvikler hakkında görüşmek üzere oyuncularla buluşuyorlar.

Atletik izciler serbest meslek sahibi olabilir veya üniversiteler, profesyonel ekipler veya izcilik kuruluşları için çalışabilir. Bu pozisyondaki insanlar genellikle dışarıda çalışır ve zamanlarının çoğunu ülke çapında ve bazen de uluslararası alanda seyahat ederek geçirirler. Atletik izciler sık ​​sık akşamları ve hafta sonları çalışırlar ve özellikle spor sezonunda uzun saatler boyunca çalışabilirler.

EğitimEski oyuncu veya antrenör; lisans derecesi yardımcı olabilir
İş YetenekleriKapsanan spor bilgisi, kişilerarası beceriler, karar verme, detaylara dikkat
Yıllık Ortalama Maaş (2017)*32.270 TL (antrenörler ve izciler için)
İş Büyümesi (2016-2026)* %13 (antrenörler ve izciler için)

Kaynak: *İşgücü İstatistikleri Bürosu

Eğitim Şartları & Nasıl Olunur?

Atletik izcilerin çoğu, spor hakkında derinlemesine bilgi sahibi eski oyuncular veya antrenörlerdir. Bazı işverenler, kolej veya profesyonel spor alanında deneyim gerektirir. Bir lisans derecesine sahip olmak için üst düzey atletik keşifler gerekebilir. Genellikle spor yönetimi, spor psikolojisi, istatistik ve spor hukuku derslerini içeren spor yönetimi programları, atletizm izcilerinin profesyonel spor operasyonları anlayışı geliştirmelerine yardımcı olabilir. Bu alandaki insanlar kariyerlerine genellikle yerel, yarı zamanlı yetenek avcısı olarak başlar.

İstenen Yetenekler

Çalışma İstatistikleri Bürosu, atletizm izcilerinin aşağıdaki özelliklere sahip olması gerektiğini bildirdi:

  • Kapsadıkları sporun kapsamlı bilgisi
  • Sporcuların performanslarını gözlemlerken ayrıntılara dikkat edin
  • Oyuncularla bağlantı kurmak için güçlü kişiler arası beceriler
  • İşe alırken sayısız karar verebilme

İstihdam ve Maaş Durumu

BLS, atletik antrenörler ve izciler için ortalama maaşın 2017’de 32.270 TL olduğunu bildirdi. Bu alanda istihdamın, 2016 ve 2026 arasında, tüm meslekler için ulusal ortalamanın daha hızlı olduğu %13 oranında artması bekleniyordu. Kolejdeki izcilik pozisyonları ve profesyonel düzeyde, genellikle az sayıda açık iş bulunan güçlü bir rekabet var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu