Anayasa Hukuku Meslekleri: Kariyer ve Eğitime Genel Bakış

Hukuk profesörü ve avukat, anayasa hukukuna odaklanabilecek iki kariyer. Anayasal hukuk profesyoneli olmak, lisans derecesinin ötesinde kapsamlı mesleki eğitim gerektirir. Avukatlar bir hukuk derecesine sahip olmalı ve genellikle bir devlet baro sınavını geçmelidir; oysa hukuk profesörleri genellikle kendi hukuk alanlarında tecrübeli ve hukuk alanında doktora yapmışlardır.

Genel Bilgiler

Anayasa hukukundaki meslekler, Amerika Birleşik Devletleri’nin en üst yasası olan ABD Anayasasının yorumlanması ve uygulanmasına odaklanmıştır. ABD Anayasası, federal hükümetin devletler ve vatandaşlarıyla ilgili rolünü özetlemektedir. Bu belgenin yorumlanması, federal hükümetin nasıl işlediğine dair son otoritedir. Anayasal hukukta bir kariyere ilgi duyanlar bir hukuk derecesi alabilir ve genellikle bir avukat veya hukuk profesörü olarak iş arayabilirler.

KariyerAvukatHukuk Profesörü
Eğitim Şartları Lisans ve Juris DoktoraLisans ve Juris Doktora
Öngörülen İş Büyümesi (2014-2024)*%6%22
Yıllık Ortalama Maaş (2015)*115.820 TL105.250 TL

* Kaynak: Çalışma İstatistikleri Bürosu

Kariyer seçenekleri

Hukuk diploması almak için yıllarca süren yoğun bir çalışma gerekir. Ancak bir derece programının tamamlanması birkaç çekici iş fırsatı ile sonuçlanır. İki potansiyel kariyer tanımlaması ve her birinin ihtiyaç duyduğu eğitim için okumaya devam edin.

Avukat

Avukatlar, hukuk bilgilerini, bireysel, organizasyon, iş veya müşterileri için kamu için çalışan avukatlar durumunda olabilen, müşterilerinin çıkarlarını temsil etmek için kullanırlar. Bir avukat ceza veya hukuk davalarında uzmanlaşabilir. Mülkiyet, çevre veya müktesebat yasası gibi belirli bir hukuk alanında daha fazla uzmanlaşma mümkündür. Anayasal sorular, hemen hemen her hukuk alanında ortaya çıksa da, adil yargılanma, istihdam, ayrımcılık ve buna bağlı süreç gibi Haklar Bildirgesi konularına sıkça başvursalar bile. Anayasa hukuku sorunları ayrıca federal hükümet, eyaletler, yargı ve bireysel vatandaşlar arasındaki ilişkilerde de ortaya çıkabilir.

En Popüler:  Müşteri Hizmetleri Temsilcisi Maaş, Eğitim ve Görev Tanımı

Çalışma İstatistikleri Bürosu, anayasa hukuku meslekleri için diğer mesleklerden ayrı istatistik toplamaz; Bununla birlikte BLS genel olarak avukatlar için iş büyümesinin, ortalama iş sektörü kadar hızlı bir şekilde 2014-2024 arasında %6 artacağı tahmin edildiğini ve işlerin rekabet gücünün yüksek kalacağını belirtti. Mayıs 2015’te, BLS yerel yönetim tarafından istihdam edilen avukatların yıllık ortalama maaşının 90.710 TL olduğunu; bu arada, eyalet hükümeti tarafından işe alınanlar, 82.550 TL ortalama maaş, federal hükümete çalışanlar da 138.860 TL ortalama maaş kazandı.

Eğitime Genel Bakış

Avukatlar, Amerikan Barosu onaylı bir programda dört yıllık lisans eğitimi ve üç yıllık hukuk fakültesini tamamlamak zorundadır. Hukuk fakültesine başvuranlar başvuru yapmadan önce Hukuk Okulu Kabul Testini (LSAT) almak zorundadırlar ve başvuru rekabetçidir. Öğrenciler analitik okuma, yazma ve sözlü tartışmalar yoluyla medeni ve ceza hukuku, anayasa hukuku, yasal iletişim ve araştırma, mevzuat ve politika, sözleşmeler, mülkiyet hukuku ve el fenerleri öğrenirler. Anayasa hukuku ile ilgilenen öğrenciler, cumhurbaşkanlığı yetkilerini, Yargıtay’ı, seçim yasasını ve Anayasa’nın İlk Değişikliğini kapsayan dersleri de alabilirler.

İlk yıl, hukuk öğrencileri temel sınıfları okurlar. İkinci ve üçüncü yıllarda, Juris Doktor (J.D.) derecesini almadan ve devletin baro sınavına girmeden önce uzmanlık kursları seçebilir, uygulama denemelerine katılabilir ve avukat veya profesörlerin gözetimi altında yasal çalışmalar yapabilirler. Öğrenciler ayrıca, ABD Yüksek Mahkemesi katipleri de dahil olmak üzere adli bürolara katılabilirler.

Hukuk Profesörü

Hukuk profesörleri genellikle hukuk alanında doktora derecesine sahiptir ve anayasa hukuku gibi öğrettikleri hukuk alanında iş tecrübesine sahiptir. Diğer okul öncesi öğretmenleri gibi sınıf dersleri hazırlar ve sunarlar, öğrenci çalışmasını notlandırırlar, araştırma yaparlar ve makaleler veya kitaplar yayınlarlar. Hukuk profesörleri, aday avukatları yasa uygulamak ve yasal araştırma yapmak için eğitirler.

En Popüler:  Tiyatrocu Maaşları, Ne İş Yapar? İş Tanımı

Görev süresi yasası okulu profesörleri, anayasa hukuku pozisyonları daha da fazla olan son derece rekabetçi işler. Başarılı adaylar genellikle Hukuk Derecesinde Doktora derecesi alırlar. Ayrıca burs hedeflerini ve yayın kredilerini içerebilecek kapsamlı iş deneyimini açıkça tanımlamışlardır.

BLS, 2015 yılı Mayıs ayında, hukuk profesörlerinin yıllık ortalama 105.250 liralık maaş kazandığını, en düşük ücretli yüzde 10’unun 42.150 TL veya daha az, en yüksek ödenen yüzde 25’inin ise 168.490 TL veya daha fazla kazandığını bildirdi. BLS’ye göre, ortaöğretim hukuk öğretmenleri için en yüksek istihdam seviyeleri New York, Kaliforniya, Columbia Bölgesi, Massachusetts ve Teksasta bulunurken, en yüksek ücretli devletler Michigan, Tennessee, Iowa, Utah ve Massachusetts idi.

Eğitime Genel Bakış

Doktora yasadaki programın tamamlanması beş yıl veya daha fazla sürebilir; Bununla birlikte bazı okullar ortak bir J.D./Ph.D. Tamamlanması altı yıl veya daha uzun sürebilir. Öğrenciler genellikle yasal kavramlar ve kurumlar, hukuk felsefesi, hukuk ve toplum, hukuk tarihi ve Amerikan mahkemeleri ile araştırma yöntemleri ve istatistik dersleri gibi konulara odaklanan dersler ve seminerler alırlar. Bazı programların yabancı dil veya öğretim şartı vardır. Öğrenciler yeterlik sınavlarına girerler ve ayrıca bir tez yazıp savunurlar. Programlar, tarih, ekonomi, siyaset bilimi veya sosyoloji gibi belirli bir çalışma alanını vurgulayan bir doktora programını yürütme fırsatını içerebilir.

Anayasa hukuku profesörleri ve bu alanda uzmanlaşmış avukatlar genellikle lisans ve hukuk derecelerine sahiptir ve profesörler genellikle doktora derecesi almaktadır. derece. Stresli bir çalışma ortamında genellikle uzun saatler boyunca çalışsalar da, yüksek maaşlar, bazı zor işleri ve yıllarca sürecek eğitim masraflarını telafi edebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu