Adobe Photoshop İllüstratörler: İş Tanımı ve Bilgi

Adobe Photoshop İllüstratör için İş Tanımı

Adobe Photoshop illüstratörleri, grafik ve illüstrasyonlar oluşturmak için Adobe Photoshop gibi bilgisayar uygulamalarını kullanan belirli grafik tasarımcı türleridir. Photoshop illüstratörleri, boş bir tuvalle başlamak yerine, bir proje için çekilen bir veya daha fazla fotoğraf üzerinde derinlemesine çalışır, düzenlemelerin ve sanatsal ayarlamalar yoluyla gerçekliğin sınırlarını çok sayıda resme ulaştırır. Adobe Photoshop illüstratörleri, reklam firmaları, yayınevleri ve grafik tasarım firmaları tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Adobe Photoshop İllüstratör uygulamasının genel görevleri arasında beyin fırtınası fikirleri, eskiz, taslak çizimler oluşturma, iş arkadaşlarıyla fikirleri tartışma ve çizimleri sonlandırma yer alır.

Eğitim Lisans
İş Yetenekleri Güçlü bilgisayar ve pazarlama becerileri, Adobe Photoshop ve tasarım ilkeleri bilgisi ve iyi iletişim ve takım çalışması becerileri
Yıllık Ortalama Maaş (2018)*50.370 ₺ (grafik tasarımcıları için)
İş Büyümesi (2016-2026)* %4 (grafik tasarımcıları için)

Kaynak: *İşgücü İstatistikleri Bürosu

Eğitim Şartları & Nasıl Olunur?

Adobe Photoshop İllüstratör olarak bir kariyer için eğitim gereksinimleri işveren ve pozisyona göre değişmekle birlikte, çoğu iş grafik tasarım veya ilgili bir alanda lisans derecesi gerektirir. Bazı işverenler için, bir deneyim ve eğitim kombinasyonunun yerini alabilirsiniz. Lisans programında sizi grafik tasarım alanında bir kariyere hazırlayabilen ortak kurslar tasarımın temellerini, Photoshop temellerini, illüstratör temellerini, renk teorisini ve figür çizimlerini içerir.

İstenen Yetenekler

Adobe Photoshop İllüstratör olarak çalışmayı umuyorsanız, Çalışma İstatistikleri Bürosu aşağıdaki özelliklere ihtiyacınız olduğunu bildirdi:

  • Son derece güçlü bilgisayar becerileri
  • Adobe Photoshop’un yanı sıra rakip illustrator programlarını anlama
  • Tasarım ve estetik ilkelerin tam bilgisi
  • Takımda iyi çalışabilme ve fikirlerini net bir şekilde aktarabilme becerisi
  • Pazarlama becerileri
En Popüler:  Yazılım Mühendisliği Mimarı Maaşları, Ne İş Yapar? Görev Tanımı

İstihdam ve Maaş Durumu

Grafik tasarımdaki işlerin, Adobe Photoshop illüstratörlerinin pozisyonları da dahil olmak üzere rekabetçi kalması beklenirken, istihdam durumu iyi. BLS, bu alanda istihdamın 2016-2026 arasında %4 oranında büyümesi gerektiğini öngörmüştür. Mayıs 2018’deki BLS’ye göre, grafik tasarımcıların ortalama maaşı 50.370 liraydı. BLS ayrıca uzman tasarım hizmetleri endüstrisinin aynı yıl içinde en yüksek düzeyde istihdam sağladığını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu