ActionScript Programcısı: İstihdam Bilgisi ve Kariyer Gereksinimleri

ActionScript Programcısı için Görev Tanımı

ASP geliştiricileri veya mühendisleri olarak da adlandırılan ActionScript programcıları, Web uygulamalarını, programlarını, görüntülerini ve çözümlerini tasarlamak, kodlamak ve uygulamak için Flash teknolojisini ve ActionScript’i kullanan belirli bilgisayar yazılımı mühendisleri türleridir. Çalışma, kullanıcı arayüzü elemanlarının, oyunların ve özel grafiklerin geliştirilmesini içerir. ActionScript programcılarının çoğu Web geliştirme firmaları, medya şirketleri ve yazılım şirketleri için çalışmaktadır. ActionScript programcılarının ortak görevleri arasında projelerin tanımlanması ve tanımlanması, fikirlerin beyin fırtınası yapılması, kodun planlanması, tasarlanması, yazılması ve test edilmesi, uygulamaların gözden geçirilmesi ve sorun giderme yer almaktadır.

EğitimLisans derecesi genellikle gereklidir, sertifika programı kabul edilebilir
İş YetenekleriEl becerisi, mükemmel görüş, iletişim, yaratıcılık
Yıllık Ortalama Maaş (2018)*Sistem yazılımı geliştiricileri için 110.000 ₺, uygulama yazılımı geliştiricileri için 103.620 ₺
İş Büyümesi (2016-2026)*Tüm yazılım geliştiriciler için %24

Kaynak: *İşgücü İstatistikleri Bürosu

Eğitim Şartları & Nasıl Olunur?

Çoğu işveren, ActionScript programcılarının bilgisayar bilimi gibi bir alanda lisans derecesine sahip olmasını ister. Ancak 2 yıllık bir sertifika programı bazı işler için yeterli olabilir. Bir ActionScript programcısı olmak için, bireylerin ActionScript’i içeren daha büyük programlama dili olan Flash teknolojisinde iyi eğitilmesi gerekir. Lisans programındaki bir kişiyi ActionScript’te kariyer için hazırlamaya yardımcı olabilecek bazı dersler arasında nesne yönelimli programlama, bilgisayar bilimlerinde problem çözme, veri yapıları ve sayısal yöntemler bulunur.

İstenen Yetenekler

Çalışma İstatistikleri Bürosu, ActionScript programcılarının aşağıdaki özelliklere sahip olması gerektiğini bildirdi:

  • Teknik, matematik ve analitik beceriler
  • İyi iletişim ve kişilerarası beceriler, çünkü programcılar genellikle bir ekibin parçası olarak çalışırlar.
  • Bilgisayarlarda uzun süre çalışırken el becerisi ve mükemmel görüş
  • Yaratıcılık ve kutunun dışında düşünme yeteneği

İstihdam ve Maaş Durumu

BLS’ye göre, ActionScript programcılarını içeren tüm bilgisayar yazılımı geliştiricilerin istihdamının, tüm meslekler için ulusal ortalamanın çok daha hızlı olduğu 2016-2026 yılları arasında yaklaşık %24 oranında büyümesi bekleniyordu. BLS, ASP geliştiricileri gibi uygulama geliştiricileri için ortalama yıllık maaşın Mayıs 2018’de 103.620 TL olduğunu, sistem yazılımıyla çalışanların ise ortalama ortalama maaşının 110.000 TL olduğunu bildirdi. Neredeyse tüm ActionScript programcıları, haftada 40 saat çalışıyor. Ancak çoğu proje için son teslim tarihlerini karşılamak için fazla mesai saatlerini kaydediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu